by
on
under ,
tagged
Permalink

Velký úklid č.2

ŠESTKA společně s OLDSKAUTY spravuje od 1.1.2011 Dětské bezbariérové centrum Březiny (DBCB) – srub i přilehlý areál. Provoz DBCB stojí ročně kolem 300.000 Kč (plyn – největší položka, elektřina, vodné a stočné, svoz odpadu, internet, pojištění, …) – a DBCB si tuto částku musí na sebe vydělat svým vlastním provozem – pronájmem za prázdninové a víkendové pobyty. IMG_20140508_092317

Všechny činnosti kolem provozu a údržby DBCB jsou vykonávány kateřinickými skauty zdarma. Protože v DBCB má ŠESTKA svoji klubovnu a pevné materiální zázemí, mimo běžné údržby provádí 4x ročně takzvaný „Velký úklid“.

IMG_20140508_133929

Pod trochu zavádějícím názvem „Velký úklid“ se rozumí veškeré práce ne které je potřeba větší počet lidí. Takže například ten  zatím poslední „Velký úklid č.2“, který proběhl 8.května 2014 začal v 9:00 a končil po 14:00. Dvěma křoviňáky jsme osekávali trávu mezi stromky, kolem chodníku a ve svahu, fólií se zakrýval prostor kolem vysazených stromků, vysbírávaly se odpadky a nedopalky které tu návštěvníci „zapomněli“, myli okna i podlahy, doplňovali rozbité nádobí, pokračovali ve stavbě kamenné zídky za srubem – a taky zbyl čas na zábavu. Například jsme soutěžili o nejrychlejší vozíček.

dbcb

Z pozice nuceného správce DBCB hodnotím tento Velký úklid jako velmi povedený – podařilo se ve 12 lidech (vím, že by nás mohlo být víc, ale někteří lidé jsou hlavně na zábavu a jen někteří i na práci) společnými silami udělat opravdu velký kus práce. Na Velký úklid č.3 bychom mohli zkusit pozvat i rodiče – to by se toho zvládlo ještě víc.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *