Jak vznikala presentace OLDSKAUTI.CZ pro střediskové Vánoce

(Dazul) Tradicí vsetínského střediska je pořádat STŘEDISKOVOU VÁNOČNÍ AKADEMII. Když jsem s tím návrhem v roce 1990 přišel, konala se 22.prosince, tedy nejblíže Štědrému dnu, co bylo možné se napříč oddíly shodnout. Konala se tehdy v tělocvičně Základní školy Rybníky, která byla asi 100 metrů od Skautského domu.

Po VÁNOČNÍ AKADEMII tehdy proběhla i „Vůdcovská párty“: „Irča, Dazul, Žárofka, Kača, Žirafka, Exod, Pajtáš, Roman, Liba, Milena, Věra, Jura. Domnívám se, že se párty povedla. Sezení jen tak – povídat, zazpívat, s trochou vína a vánočním cukrovím …“ – Liba mi do cancáku napsala „Dneska jsem se vrátila o 12 let zpátky. Přála bych si prožít každý rok několik takových večerů v pohodě a při kytaře“.

Od té doby se koná STŘEDISKOVÁ VÁNOČNÍ AKADEMIE (ale už bez vůdcovského posezení) každý rok, i když místo se několikrát změnilo, protože kapacita tělocvičny občas nevyhovovala (přece jen jsme středisko, které mělo během 33 let své novodobé existence, mnohdy víc než 300 registrovaných členů).

Každý oddíl má možnost na STŘEDISKOVÉ VÁNOČNÍ AKADEMII promítnout 5 minut své presentace a dalších 5 minut má na živý výstup. My, jako 6.OS, se už léta omezujeme maximálně jen na krátkou presentaci naší činnosti. 

S přípravou presentace „OLDSKAUTI.CZ V ROCE 2023“ jsem začal 9. listopadu 2023 a dal dohromady více než 120 minutový videozáznam, který jsem během dvou večerů zkrátil na 27 minut – tak vznikla první, ale stále nepoužitelná verze:

Teď je potřeba z VÝBĚRU udělat další VÝBĚR : -( Bezpochyby se lépe střihá a vyhazuje tomu, kdo nestál u objektivu a nemá ještě v hlavě uloženy vůně, únavu, chlad či vedro, žízeň a hlad, které mu při přehrávání záběru chtě-nechtě naskočí, ale jsou nepřenositelné.

Využil jsem moderních technologií a požádal jsem všechny registrované členy našeho klubu, aby poradili, o jaké záběry by bylo dle nich vhodné aktuální verzi naší presentace zkrátit: „Na STŘEDISKOVOU VÁNOČNÍ AKADEMII jsem slíbil presentaci 6.OS. Může být dlouhá maximálně 5 minut. Posílám odkaz na desetiminutovou verzi (původně to mělo 2 hodiny), kterou musím zkrátit na polovinu. Máš-li trochu času, prosím, pošli mi do NEDĚLE tipy na místa, které by dle tebe (nezaujaté oko) bylo možno vystřihnout. Moc mi to pomůže. V neděli večer bych rád dodělal finální verzi – a doplnit titulky k akcím z nichž videa jsou – pak už na to nebudu mít čas.“

Ne všichni tomu byli ochotni věnovat pár minut času, ale drtivá většina reagovala s konkrétními návrhy. To mne potěšilo. Poctivě jsem za během dalších pár hodin zapracoval, ale pořád se mi nepodařilo video sestříhat na požadovaných 5 minut : -(

Finální verze má (po dohodě s Tinťou, která za Dvojařky ve věci STŘEDISKOVÉ VÁNOČNÍ AKADEMIE komunikuje) na konec 6:14 :

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *