5.5.2018 – STAVÍME TÁBOROVOU JÍDELNU U ODDÍLOVÉHO SRUBU V DINOTCÁCH

(Dazul) Dnes budeme celý den makat, ale moc se těším, protože strávím cca 10 hodin s lidmi, které mám fakt rád.

V 7:00 vyzvedávám na druhých pasekách Radka se kterým jsme svorně a nerozlučně začali před 21 lety budovat ŠESTKU (k tomu asi netřeba nic jiného dodávat) a za pár desítek minut jsme už u oddílového „srubu“ v Dinoticách. Jsme tu první, vůdce Fanta se zbytkem pracantů dorazí určitě za chvíli. Dneska to asi nebude s počtem účastníků moc slavné, ale i když se koná okresní kolo Závodu světlušek a vlčat v Lidečku a ŠESTKA tam má postavené 2-3 soutěžní hlídky, nepochybuju, že nás bude dost na to, abychom se stavbou venkovní táborové jídelny pořádně hnuli.     

I když jsme oba pomáhali oddílový „srub“ stavět, nebyli jsme zde relativně dlouho (nepočítám svoji úterní návštěvu při skládání smrkových kmenů ze kterých se bude jídelna stavět). A tak slídivými pohledy skenujeme vše „nové“ a jiné. „Brašule by měl místo stavění jídelny radši vyměnit tyhle tři podpěrné sloupy …“ říká Radek a kývá uhnilými kmeny podpírajícími kraj střechy u potoka. Normálně to není vidět, ale někteří lidi (Radka nevyjímaje) mají dar tyhle skryté vady odhalit na první dobrou. „To dělal před 10 rokama Tucekt!“ Asi by tu měl pan učitel Tutíno brzo přijet – jednak bych jej moc rád viděl a taky by si ty sloupy fakt zasluhovaly vyměnit :-)

Podle zabetonovaných patek je jasné, že Tomem navržená kuchyně bude mít ŠEST stran – tedy ne úplně typický půdorys. Okem strojaře tipuju, že vyměřený ŠESTiúhelník nepatří k nejpravidelnějším a tuším, že se díky tomu při stavbě vyskytnou problémy. Stejně tak ale nepochybuju, že přes to všechno tady bude za několik týdnů kuchyně stát.

Fanta s sebou přiváží Dennyho a Rexe, rádce Šneků studujícího prvním rokem stejný ústav jako před třemi desítkami let já. Vlastně mimo Radka, který maturoval na jiném ústavu, jsme tu všichni odchovanci vsetínské SPŠS. Akorát rozdíl mezi mojí a Rexovou maturitou bude v roce 2021 přesně 36 let :-)      

Začínáme usazování kmenů na patky, pokračujeme vyměřováním výšky podle laserového niveláku, zarovnáváním a vyřezáváním čepů, ….. Práce mám jde hezky od ruky. Každý problém je vyřešen obratem.

Mimo jiné se dozvídám, že díky přílivu nových světlušek do družiny Žab při rituálním přechodu na začátku tábora, se obnoví druhá dívčí družina. Uááá! Už tak je aktuálně Žab tuším 12 – a to je na jednu družinu fakt hodně. A taky se dozvídám, že jedna ze ŠESTKAŘSKÝCH hlídek na okresním Závodě světlušek a vlčat POSTUPUJE do krajského kola! Uááá!!!  A je nádherně slunečno. A bezvadná nálada. A naše společné dílo se daří ….

Dneska byl fakt povedený den. Díky za něj!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *