by
on
under
Permalink

24.4.2021 – Na svatého Jiří se musí jet Bečva : -)

(Dazul) Na svatého Jiří, vylézají štíři a taky jsme v tento čas obvykle stoupali se svým šutrem k mohyle na Ivančeně. Ale i letos akce není povolena (či jak to korektně napsat). Ale my alespoň, navzdory ne úplně ideální předpovědi, vyrazili splouvat Bečvu.

Mimo roušek (které v tomto případě ani snad povinné nebyly) jsme dodrželi všechny nařízení – na lodích jsme od sebe seděli dostatečně daleko a ruce jsme si myli častěji než bylo nutné.

Začali jsme u mostu přes Bečvu u Ratiboře. Protože menší děcka odpadly a měli jsme plout samí velcí, nechal jsem raft v DBCB a do auta naskládal jen čtyři baraky, 10 pádel, 10 vest, loďáky a pumpy. Než dorazil Murza, měl jsem nafoukanou první baraku a sedačky našroubované přesně podle toho jak jsem roky zvyklý. Murza začal nafukovat další baraku a to už dorazil Coudy s Jaxíkem. Rexe jeho taťka Pavel přemluvil, aby nás zkusil točit dronem, takže se stal hlavním kameramanem a současně s tím zastával důležitou úlohu „doprovodného vozu“. Kája s Vítkem, taťkou Martinem a bráchou Vítkem dorazili naposledy, když vyrážela polovina vozidel do Valmezu, zaparkovat auta co nejblíže místa předpokládaného cíle.

Moje a Coudyho auto jsme nechali před kolejema u Valmezu a Murzovým strojem se vraceli na start. Tam už bylo vše připraveno, takže jsme naskákali do lodí a vypluli. Musel jsem nejzbrklejší loď mírně pokárat a poučit jí, že nepojedeme proti proudu, protože přece každý ví, že hráz přehrady v Karolince se fakt blbě přenáší. Ke cti posádky je třeba podotknout, že jim to stačilo říct jen jednou.

Vyráží nás na pěti lodích (4x baraka a 1x pálava) lichý počet, takže cvičně jedu dám. Bečva je dnes klidná, voda relativně čistá a jsou v ní vidět překážky, které by nám mohly způsobit nějaké problémy. Před týdnem to tady vypadalo diametrálně jinak – to bychom vyrazili minimálně na raftech. Voda už naštěstí opadla, ale ne tak, abychom byli nuceni přenášet. Mělo být dnes dle předpovědí pod mrakem, ale zdá se mi spíše slunečno. Byl jsem připraven na 4 stupně, ale je spíš k desíti. Prostě úžasné podmínky. Jsem šťastný, že jedu : -)

To, že pádluju sám, má drobnou nevýhodu – většinu plavby se držím na chvostu naší flotily. Ale nevadí mi to, mám prostor se do sytosti kochat okolím. A neustále zkouším jak drobně stačí natočit list pádla k tomu, abych svojí loď co nejméně zpomaloval. I po těch desítkách let na vodě se mám pořád co přiučovat.

Coudy se dnes navlekl do „suchého“ obleku a testuje jej tím, že úmyslně vlezl do Bečvy a nechává se unášet mírným proudem. Z dálky připomíná vorvaně. Když navrhuji, abychom jej harpunovali, zbaběle se souká na loď.

Na lávce v Brňově Rex oznamuje, že drona sice neutopil, ale došla energie v ovladači, takže nemůže točit. Takže rušíme formaci a plujeme jak lufťáci, zaznamenáno to nebude : -)

U lávky v Jarcové se od nás odpojují Jaxík a Coudym, my ostatní pokračujeme až k soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy. Pod čističkou je hezký a táhlý jezík, ale bohužel se nikdo necvakl. V podstatě to je dnes taková nudná jízda : -)

Slunko docela praží a já se v neoprenu dost potím. Sundávám vestu, rozepínám fleecku a icebreakové triko i neoprenové kalhoty do půli. Hned je i po těle příjemněji. V lepší konstalaci vody, bezpečnosti, počasí i složení flotily snad ani nešlo doufat.

Na soutoku na nás čeká Rex, který pomáhá s vytažením, čištěním, sušením i balením lodí. A taky mne veze pro moje auto před Valmez, abychom do něm mohli naložit oddílovou výstroj z DBCB. Baraky jsou suché podezřele rychle, což je potvrzení faktu, že slunko dneska svítí, jako kdyby za to bylo placené. Že se podařilo lodě usušit a kolektivně zabalit, mi ušetřilo minimálně půlden práce, když bych to dělal sám. 

Loučíme se a já kmitám do DBCB, abych tam vyložil zapůjčenou výstroj a sbalil baraku, kterou mi tam měli nechat Coudy s Jaxem. Během 35 minut splněn a já jedu k nám na kopec, kde by už u nás měla být příjemná návštěva Pada s rodinou. A tady začínají další aktivity – mimo jiné třeba první letošní grilování : -)

———————————————————————————————–

Video (9 minut) z dnešní akce – poskládáno ze všech videí, která se podařilo účastníkům pořídit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *