22.12.2017 – Vánoční vzpomínání

(Dazul) Každoročně se mám daří scházet den před oddílovýma Vánocema. A že tahleta setkání mají svůj půvab dotvrzuje i to, že Klíště vážila cestu z Třebíče, Budul z Prahy, Mája z Brna, Pazič z Ostravy, Méďa z Jablůnky ,,,,

Rádi se vidíme – co k tomu víc napsat. Síla společných prožitků vytváří pouto, které přetrvává do dospělosti. Vědomí, že tohle společenství jede i po dvaceti letech pořád dál, každého z nás bezpochyby moc těší.

První účastníci VÁNOČNÍHO VZPOMÍNÁNÍ se schází už v 16:30 u Spídyho hrobu.Společně zavzpomínají a zapálí svíčku. Pak se přemístí do klubovny, kde se postupně začínají trousit ostatní, kteří se chtějí potkat.

Zatímco v roce 2014 měl Miris s Dankou účast na VZPOMÍNÁNÍ omluvenou („Nejhezčí tečka byla ale nakonec – půlhodinku po našem rozloučení se Dance a Mirisovi narodila Kristýnka! Miris s Dankou mají tudíž neúčast na letošním VÁNOČNÍM VZPOMÍNÁNÍ omluvenou :-)“), letos dorazili s Kristýnkou.

Malých dětí a mimin se sešlo v jeden okamžik minimálně 9 – o budoucnost šestkařského „potěru“ tedy zřejmě nebude nouze. Kolik se tu dnes protáhlo starých ŠESTKAŘŮ či lidiček celkem nevím, nepočítal jsem to. Můj střízlivý odhad je kolem 30. Někteří se zdželi třebas jen dvě hodiny, jiní vydrželi až do tří hodin ráno :-)

Povídá se, hraje a zpívá, píje i jí, prohlížejí staré ŠESTÁKY a fotoknihy. Neustále to tu bzučí jako ve včelím úlu. Staré historky se vyprávějí třebas už po sté, ale je stejně dobré si je připomínat. Některé už upadají v zapomnění, u jiných mám pocit, že se občas vyprávějí trošku jinak, než se staly :-)

Je mi tu úplně moc dobře. Jsem neskutečně šťastný, že to pouto, které jsme mezi sebou před mnoha léty navázali, pořád drží – přesto, že se ne všichni potkáváme často.

Opouštím naše veselé shromáždění před třetí hodinu ranní a pevně věřím tomu, že bratr Radek dorazí nahoru na svoje paseky pěšky živ a zdráv. Spolu s ním ještě zůstávají Fanta, Mája, Pazzič a Violka.

PS: TST (prosím zkratku neplést s STS = skautská telefoní síť, TST = tajná služba Třebíč) hlásí: „…Raďoch přišel ze Vzpomínání v 7 ráno, rovnou ke snídani.“ Zda s sebou přinesl i kytaru, se zatím neví :-)

Podívej se na nesetříhané šestiminutové video a fotky z témo mimořádně vydařené akce:

Pokud si chceš připomenou VÁNOČNÍ VZPOMÍNÁNÍ z minulých let, můžeš se podívat do naší kroniky: