20.10.2018 – Afterparty Drweca

(Dazul) Setkání s přáteli se kterými každoročně splouváme některou z polských řek je pro mne bez vyjímky příjemnou událostí na kterou se moc těším. A to, že Pad s Bětku a dětma vážili cestu až z Brna, potvrzuje, že to ak mají i mnozí jiní : -)

Sobotní den je typicky podzimní, zamlžený a chladný. Než dorazí ostatní, jdeme se s Padem a dětma projít k místu, kde byl před pár dny spatřený medvěd. Třeba narazíme na jeho stopy ještě než se jej podaří odchytit …

Na Končinách to obracíme zpět, když Irča volá, že všichni už dorazili a čeká se jen na nás. Takže medvěda se nám vidět nezdařilo.

Než se společně podíváme na hodinový nesetříhaný film ze splouvání Drwecy, musíme dohodnout kdy se sejdeme na MLADÝCH VÍNÁCH. Sobota 17.11.2018 v 17:00 je dohodnuta relativcně rychle.

Teď se zkusíme dohodnout na termínu „polské vody“ o prázdninách – dohodnuto.

Zbývá už jen maličkost – domluvit se na řece, kterou pojedeme. To už je složitější, ale po debatě, vyhledaných informacích na webu, rozličných doporučeních se shodujeme na řece Mała Panew (Malá Pěna). Je pravým přítokem Odry v jihozápadním Polsku – tedy kousek od našich severních hranic.

Když je dorokováno a rozlito, pouštíme minutovou ochutnávku:

A pak nesestříhané vzpomínkové video na skvělé prázdninové dny:

Besedujeme, vzpomínáme, debatujeme ….. Várku vsetíňáků svážím pod kopec k autu před desátou, my ostatní pokračujeme. S Padem končíme po druhé hodině ranní : -)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *