18.11.2016 – MLADÁ VÍNA S PAPUČÁŘI

(Dazul) Stalo se již tradicí, že jsme vsetínským oldskautským klubem TŮLAVÉ PAPUČE zváni po svatém Martinovi na košt, testování, řízenou degustaci, ochutnávku …. – prostě na akci MLADÁ VÍNA. Vůbec mi nevadí, že se tam občas vloudí i jiné než svatomartinské víno :-)

Akce to je dlouho očekávaná, každý se na ní těší a ženská část hostitelské rodiny ten den nejde do práce, aby zajistila na večer vše potřebné :-) Letos čest hostit výkvět starších kolem vsetínského střediska, připadla Pavlíně a Dalošovi.

Ze staré gardy byla účast velmi hojná, degustatčních vzorků se sešlo také požehnaně (prokazatelně jsme jich vydegustovali minimálně 11), všeliké pochutiny (nejen z Pavlíniny kuchyně) jsem přestal počítat co mi došly prsty na rukách, z vtipů jsem si nezapamatoval žádný …

dsc_0036

S většinou zůčastněných se navzájem známe déle než čtvrtstoletí a tak není divu, že během šestihodinové degustace nebyla jediná hluchá chvilka. Navíc – ne ze všemi se mám možnost potkat třeba na tradiční papučářské vodě a tak jsem vděčný za tuto příležitost.

Z akce si zřetelně a jasně pamatuju na jednomyslné usnesení, že polskou řeku, kterou budeme splouvat v 8/2017 opět vybere Klamerka, která měla zatím vždy správnou volbu.

Akci hodnotím jako velmi povedenou – děkuji tímto své ženě, že se dobrovolně ujmula fukce řidiče a Zdendášovi s Míšou, že vydrželi do půlnoci hlídat naše tři nejmenší.

Mám pocit, že čest uspořádat MLADÁ VÍNA 2017 padla na nás – tak tedy 10. nebo 17.11.2017 u nás na pasekách. Spacáky s sebou.