16.3.2018 – výroční oddílovka (21 let ŠESTKY)

(Dazul) V pondělí 20:58 mi přichází SMS: „U prilezitosti nekulateho vyroci oddilu zve SESTKA vsecky svoje starochy na patecni oddilovku (16.3.). Jestli budes met cas, dojdi sa podivat, zahrat hry a zavzpominat. Kikina“

V pátek jedu z práce přímo do klubovny – oddílovka už je v plném proudu. Zrovna se vyhodnocuje jakýsi test a na mně se mají ověřovat správné odpovědi. Nevzpomínám si na jméno psa na výpravě do Březolup a Kikina mi musí pomoc i při jméně zaniklé chlapecké družiny z Ratibořa. Ale jinak si vzpomínám asi na všechno :-)

Kolují staré svázané oddílové časopisy ŠESTÁKY a fotoknihy z roku 1997, 1998, 1999, 2000 … Vždy, když někdo z přítomných pamětníků (z těch, kteří pamatují ŠESTKU od začátku, tu je ještě Fanta a Kikina) narazí na nějakou dobrou fotku, musíme si ji prohlédnou všichni a těm mladším podáváme zrychlenou historku, která se k fotce váže.

Zatímco ostatní hrají další hru, procházím se po klubovně a prohlížím si staré oddílové artefakty – každý z nich má svůj příběh. Úplně nejstarší je lebka býka, která ležela skoro dva měsíce roku 1997 v mraveništi a od té doby je na viditelném místě každé ze tří kluboven, které ŠESTKA měla. Tady je Spídyho mačeta kterou si vsetínské Klíště na táboře rozřízla chodidlo, tady je „bronzová“ dýka v koženém pouzdře z tábora Bronzový poklad, tady ten kus břidlice se znakem ŠESTKY je z tábořiště Ostrov, tuhle placku jsme vyhráli při Honu na Širokka, tady je komiks nakreslený Marko Čermákem s mým, Pinčlovým a Zubovým jménem, …..

Jsem rád, že jsem se stavil :-)