Malá fotoreportáž – nová vývěska před OÚ

(Dazul) Že se bude muset naše vývěska umístěná před obecním úřadem v Kateřinicách přemístit, bylo jasno od prosince 2015, kdy byl na obecním zastupitelstvu schválený záměr vybudovat náměstí. V porovnání s náměstími v městech spíše náměstíčko. Ale podle plánu zabíralo i prostor na kterém stála stará vývěska.

vyveska_presun

A tak bylo v březnovém ŠESTÁKU avizováno, že bychom se měli připravit na novou vývěsku, která bude v „podloubí“. Bude výrazně větší – plakáty na ní budeme muset skládat z 24 listů A4. Jen pro srovnání – ta stará se skládala z 8 listů A4.

Zkrátím to – starý rám vývěsky, který před cca deseti lety vyrobil Zub, do nové vývěsky nešel použít a tak byl požádán Tom, zda vyrobí rám nový. Tom přislíbil a konal.

vyveska_nova_02Podařilo se mu ze starého rámu zachránit vyřezaná písmena a lilii. Z krásného jasanového dřeva udělal desky pro nový rám a sestavil je tak, aby byly naše vývěska složena ze tří částí, ktreré se budou v různých intervalech obměňovat. Důležité bylo, aby šel každý s plakátů posklepovat z listů A4.

vyveska_nova_03V úterý 24.května 2016 byl sestavený rám vývěsky přepraven před obecní úřad. Malou komplikací bylo, že rám je tak velký, že se nevlezl do osobního auta.

vyveska_nova_04Čerstvý majitel řidičského průkazu Tom, převezl bez poškození rámu, auta i sebe, náklad na místo určení.vyveska_nova_05

S drobnými obtížemi se podařilo rám připevnit do vitriny. Po té, co selhaly bodce ze špendlíků, se to podařilo pomocí oboustranné lepicí pásky a lepidla „patex“.vyveska_nova_07

Pro optické srovnání se starou vývěskou, byly do té nové umístěny poslední plakáty z dosloužilé nástěnky.

Druhý den se už ale vyrobily aktuální plakáty, přímo do naší nové vitriny. Vše sice změřeno, ale znáte to – když se takový plakát vyrábí prvně, vždy může nastat nějaká nepředvídatelná komplikace.vyveska_nova_08

Plakát naležato je slepen z 9 listů A4 – tyto plakáty jsou dva, takže 18 listů. A ještě podlouhlá plakát se zvadly – ten se slepuje ze 6 listů. Celkem tedy 24 listů A4! vyveska_nova_09

Po slepení je ještě potřeba každý plakát zezadu přelepit lepicí páskou, která jej zpevní a v případě, že by časem lepidlo nedrželo, páska může zabránit nehezkému rozlepení a odchlípnutí listu.

Koupit špendlíky a stavit se do klubovny pro žebřík. Pak už jen prakticky ověřit, že všechny propočty a míry souhlasí i v reálu. Souhlasí. Plakáty jsou  v novém rámu připevněny :-)vyveska_nova_10A už můžeme informovat kolemjdoucí – především děcka, které ze ZŠ chodí kolem na obědyvyveska_nova_11

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *