Chystá se třetí pokus o zdolání Matternhornu

Před lety (cca 1968-69) vycházel v časopise SEDMIČKA na zadní straně komiks „STĚNA SMRTI„. Po jeho letmém přečtení se zdá, že komiksová vesnička Kurtal se až moc podobá skutečné „vesnici“ Zermatt, že bájná hora Citadela se „stěnou smrti“ za vesnicí je zase velmi podobná Matternhornu, červená košile nahrazuje modrou košili, která skutečně prvně zavlála na na vrcholku Matternhornu, seriálový kapitán Winter se až příliš podobá skutečnému angličanu Whymperovi – jen rok 1865 je totožný s „dobytím“ Matternhornu.

os2

Matternhorn patří k nejtěžším evropským čtyřtisícovkám. Už jsme se o zdolání vrcholu pokoušeli v roce 1997 a 2013. Ani jednou to nevyšlo. Zatím!  Kronikový zápis si můžeš přečíst >>>

Ale letos, letos to určitě vyjde. Neváhej a přidej se.

Matte Podívej se na dokument z prvního i druhého pokusu – aby jsi získal představu o jak náročnou akci se jedná.

Druhý dokument (26 minut) je z letošního pokusu o výstup na Matternhorn – tak jak jej protagonisté oldskautské expedice zažívali :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *