by
on
under
Permalink

ad) Tradiční záhrab

(Pajtáš) Pro ty z vás, kteří si s chutí prohlédli fotečky a přečetli zápis Hanny a Dazula z vandru po Jeseníkách 20. – 21.2.2021 přikládám níže několik málo slov na přiblížení, osvětlení a uvedení věci na pravou míru.

Tak tedy. Kdo zná dobře Dazula a já ho znám opravdu velice dobře (již od dob kdy ještě v plenkových kalhotkách začal chodit do Trojky) ví, že nic nekoná samoúčelně. A tak tomu bylo i v případě této akce. Jistě vám neuniklo, že tuto zemi už nějaký pátek sužuje jistý coronavirus 19. Je to dost dlouho na to, aby se náš milý bratr naštval a rozhodl se v rámci páchání dobrých skutků podat této zemi pomocnou ruku a v ní nejen vládě a opozici, ale hlavně lidem nabídnout cestu z této šlamastiky. Rychle, jasně a jak to má ve zvyku i originálně! Inspirován svým letitým životem na okraji společnosti na kateřinských pasekách, je mu zcela jasné, že tady pomůže jedině – lockdown ! A to totální. A pokud tento vhodně spojíme s osobním příkladem a názornou ukázkou široké veřejnosti, nemůže se dostavit nic jiného než – úspěch. Tedy, pokud neuděláme nějakou tu chybku nebo jako bohužel v tomto případě špatný takticko-technický tah. Ne, ne, nerozumějte mi špatně. Vůbec nechci zpochybňovat 100% účinnost tohoto Dazulova hygienicko-lékařského opatření, to ani náhodou! Naopak, jsem přesvědčen, že jedině takto, a podobně, se můžeme z té bryndy vylízat. Problém totiž vidím v demonstrátorovi samém. Ano, a zase to pochopí jen ti, kteří ho dobře znají. No schválně, dovedete si ho představit delší dobu v maličkém a těsném prostoru? Byť s krásnou holkou? Nemožno, nemožno, nemožno! Ano, jako strůjce a organizátor –  bezvadné, ale jako realizátor – řekněme takto -nevhodně zvoleno. On má totiž stejný problém jako např. Jaroslav Seifert. Ano, skvělý básník, spisovatel, novinář a překladatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu. Ale slyšeli jste ho někdy recitovat (byť své) básně? Hrůza! No, je tedy logické, že bez spolehlivého ověření nabízené metody lockdownu po dostatečně dlouhou dobu nelze ji úspěšně nabízet a prosadit, a to nejen v české kotlině. Proto tedy je tato akce na internetu prezentována tak, jak je a není po pravdě osvětlen její pravý důvod a záměr. No, bratře, nevadí! Nic přece nebrání tomu, aby tuto cestu, a to po dostatečně dlouhou dobu nezakusila vláda, opozice, media a všichni ti dobráci kolem. Pozitivní výsledek se jistě dostaví a občané to jistě rádi s povděkem přijmou.

Závěrem ještě několik málo slov k dalším poznatkům vyplývajícím mimo hlavní záměr akce.

Prokleté Dazulovy mobily – ač nerad, i zde musím připomenout dobrou znalost hlavního aktéra, neb jiný to nepochopí. Když jsem četl onu stať, popisující mobilí snowboarding a následné jeho hledání vytanula mi na mysli jediná myšlenka – jak by řekl klasik (v tomto případě Irča): „Proč mne to nepřekvapuje?“ Vzhledem k tomu, že Dazulova potřeba mobilů na akci je 1:1 je třeba se nad tímto hlouběji zamyslet a následně z toho vyvést patřičné důsledky. Můj názor je takový, že se zřejmě jedná o jakou si kletbu. Všechny ty výdobytky civilizace jako by byly naprogramovány na utopení, vrhnutí se ze svahu dolů, sebezničení nebo co? Jako se Bludný Holanďan nemůže zbavit bloudění, Piráti z Karibiku prokletí Černé perly, Romitů slíbeného týdenního ježdění na katamaránu, tak se i Dazul nemůže zbavit fenoménu prokletých mobilů. Bohužel, tady, na rozdíl od výše uvedené lockdownové metody si vůbec nejsem jistý co by mohlo pomoci. V každém případě je i zde na čase něco začít dělat. Třeba i méně ortodoxní metody jako je okuřování, zaříkávání či exorcismus. Možná by pomohlo přelstít nepřejícné okultní síly a ukončit tuto kletbu zrušením jeho simky a trvalým odevzdáním mobilu Irči. Nevím, ale něco se už musí s tím udělat. Je tady totiž ještě jedna indicie, která potvrzuje nadpřirozenost tohoto fenoménu. Ač se tomu nechce věřit, je to ten ztracený nůž. Ano, bohové si tímto kompenzovali svůj neúspěch likvidace Dazulova mobilu při této akci! Jak to mohu tvrdit? Jednoduše! Až mne z toho mrazí. Přišel jsem na to právě při četbě zápisu z této akce. Totiž, když jsem byl s Dazulem v roce 2018 plachtit na Slezské Hartě, došlo tam (jako vždy) k fenoménu – Dazulův mobil. Pravda, neskončil na dně, ale jsa dobře nacucán domobiloval. A já, jakožto jediný blízce zúčastněný a pomahač při kříšení jsem tam následně přišel o svůj nůž, s kterým jsem čtyřicet pět let jezdil na vandry. A navíc k tomu jsme museli dobře dva kilometry pádlovat po hladině jako zrcadlo! Řekněte, to přece není jen tak!!! Nebo to nesmyslné množství Kofoly a následně chybějící čaj.

Je to k zamyšlení. Máme tedy o čem přemýšlet a zároveň svou pomocí bratru svému splnit si nějaký ten dobrý skutek. A já půjdu příkladem a začnu hned. Aby byly zcela eliminovány nejasné dohady, které neznalý čtenář může mít (okultní síly/nešťastná náhoda/vandrák nedbalec) mohu Dazulovi i vám vřele doporučit můj nový batoh značky Naturehike 60+5, který jsem si loni pořídil. Lehounký, dostatečně kapacitní a kvalitní, dvě kapsy na bederáku (když se mi udělá díra na jedné, mám další k dispozici) a  …zvláštní kapsa na mobil. Dokonce jsem objevil, že firma s webem existuje už i u nás (i když takto vás to stojí o cca 800,- Kč víc, jak když si to necháte poslat z Číny). A aby těch dobrých skutků nebylo málo, vzhledem k tomu, že Dazul je už nějaký pátek vedený v programu ČSSZ – Stáří na svá místa – přikládám mu také svého pomocníka na vandry V+V+J. Je to ověřená pomůcka, kterou někteří (Romitů a spol.) s úspěchem dále šíří po celé Moravě a blízkém okolí. Zde je však nutno podotknout, že je vhodné si toto upravit na své poměry a někde si zapsat, že to mám používat. U Dazula bych doporučil seznam nezbytností doplnit minimálně o ráhno Vauriena a nepříliš „dlouhé“ pádla.

Zde by měl být podpis, který však vzhledem prvním řádkům se jeví jako nadbytečný. Tedy alespoň Post skriptum.

Dazule, nevím, jestli to víš, ale na východ od nás, ochranáři, chycené zbojníky jako si ty, vešajů v Těrchovej za rebro. Možná spoléháš na to, že u nás ti hrozí tak maximálně útěk do Jihoafrické republiky, v horším případě Mírov nebo Nové Bory. Přesto mne mrzí, že se vzhledem k svým indispozicím nemůžu takových to experimentálně-hygienicko-lékařských programů zúčastňovat. Rád bych si to s tebou v malé cele odseděl. Jsem přesvědčený, že i kdyby nám vzali mobily i nože a byli jsme tam jen na dřevěných pryčnách v pruhovaných hadrech a dřevácích, měl bych po návratu co vyprávět. S bratrským stiskem levice P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *