by
on
under
Permalink

11.7.2020 – Všemi smysly

(Dazul) Nápad na uspořádání krátké prázdninové akce pro benjamínky, vlčata se světluškama, pěstounské děti i jejich rodiče, dostala Irča. Ta jej také, spolu s ostatními ze ŠESTKY, dokázala velmi dobře zorganizovat i realizovat.  

Irčino nasazení usnadňoval fakt, že se akce uskutečnila u nás – kolem našeho domu i na protější louce, kterou nám teta s strýc Janírkovi pro tento účel ochotně zapůjčili. Ostrá část přípravy začala odpoledne a večer před akcí, kdy se z DBCB navozily na paseky lavice, stoly a párty stany pro případ deštivého počasí. Nepříznivé počasí, podle večerní předpovědi, bylo jisté a tak se v předstihu některé aktivity upravovaly a přemísťovaly.

Pro děti bylo připraveno malování kamínků, výroba náramků, nožní hmatové pexeso, skákání přes švihadlo, kuželky, kreslení, …. prostě hodně aktivit zaměřených na všechny smysly. Jednotlivá „stanoviště“ zajišťovala Hanny, Kikina, Martin, Bebe, Hruška, Marco Polo, Marťa. Natka s Jirkou byli využiti jako nákupčí a kurýři pro hamburgerové housky, které jsem při včerejším velkém nákupu opomenul pořídit.

Přirozeně se zapojili i přítomní rodičové – tatínci grilovali na přání a maminky v kuchyni vařili čaje, kávy, restovali cibuli, …  Děcka a rodiče z ŠESTKY dorazili nejdřív, „pěstounští přicházeli postupně. Poslední od nás odjížděli před devátou večer.

Zítra zřejmě nezvládnu pomoci s výrobou podsad, protože bude potřeba nechat dobře proschnout zapůjčené párty stany, vše sbalit, odvozit do DBCB, …

Stálo to za to. Byl to skvělý a pohodový den. Veliký dík všem, kteří dorazili !

Odpoledne byla ještě oddílová rada k táboru. Pro Hanny, po dost náročném dnu, pokračoval ještě náročnější večer a bezesná noc v nemocnici po Míšově akutní operaci slepáku … 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *