Snowkite

Snowkiting je jízda na lyžích tažených drakem (kite). V našich podmínkách to je velmi mladá zimní aktivita, občas řazená mezi adrenalinové sporty. Za použití tažného draka se jezdec uvádí do pohybu po sněhové pláni na lyžích či snowboardu. Na rozdíl od sjezdového lyžování či snowboardingu je tento sport možné provozovat na rovině (zasněžené pláně, mírné svahy, zasněžená zamrzlá jezera).

Přinášíme první z krátkých motivačních videí v rámci cyklu „netradiční oldskautské outdorové aktivity“ – na tomto webu bude možno vyhledat v rubrice „aktivity„.

Zatímco lyže jsou standardním vybavením přírodymilovného oldskauta, kite s příslušenstvím je vybavením nestandardním a poměrně finančně náročným. Samotný kite vyjde cca 14-20.000 Kč, hrazda se šňůrami cca 7.000 Kč, přilba cca 1.000 Kč a sedací trapéz cca 3.000 Kč. Pro vyzkoušení je tedy vhodné se dohodnout s někým, kdo je pro snowkite vybaven. Takovýto dobrák nepůjčí svoji výbavu aniž by ji ztratil z dohledu a to je zároveň výhodou v tom, že je ochotný doporučit vhodný terén, vše vysvětlit a dohlédnout na zaučování + poskytnout cenné rady.

snowkiteNěkteré zážitky lyžařů tažených drakem jsou zachyceny ve článcích na webu olskautů – papříklad Snowkite v úžasných podmínkách na Veselském kopciSnowkiting na Chladné, Snowkite jinakPoslední snowkite této sezóny

2 comments to “Snowkite”
  1. Ahoj, nedávno jsem si koupil kita a hledám nějaké fajn lidi, že bychom si občas šli zalétat. Najdou se zde nějací? Zde je můj telefon: 725441044. S pozdravy, Viktor