under ,
tagged ,

Prosba o POMOC – 3.října 2015

Poznač si do svého kalendáře či mobilního telefonu datum sobota 3.října 2015 !!!! Vysvětlím proč.

Leckteří z vás možná už zaregistrovali, že se podařilo získat dotaci na opravu části podlahy v přízemí našeho srubu Dětského bezbariérového centra Březiny. Ale nic není tak jednoduché, jako to na první pohled vypadá. Dotace nám byla výrazně krácena, takže musíme některé práce provést svépomocí, abychom se dokázali do rozpočtu vtěsnat.

Je tedy potřeba zmobilizovat všechny stávající členy ŠESTKY i OLDSKAUTŮ, rovery i spřízněné vsetínské oldskauty, rodiče dětí, bývalé členy ŠESTKY i naše příznivce, aby v co nejhojnějším počtu přišli pomoc na celou sobotu 3.října 2015 (pokud to nestihneme, budeme muset zamakat i v neděli 4.10.2015) – od 7:45.

Strava i pitný režim bude zajištěn. Přijďte i s malými dětmi – bude-li jich víc, operativně zajistíme hlídání na dobu, kdy budete ochotni přiložit ruku k dílu. postele

Hned v pondělí by měli nastoupit první řemeslníci na opravu podlahy – tak abychom vše stihli v termínu realizovat a včas dotaci vyúčtovat. Svépomocné práce proto musíme stůj co stůj přes víkend 3.-4.10.2015 udělat!

Potřebný počet pracantů na celou sobotu je 25. Namátkový (a zdaleka ne úplný) výčet toho, co bude potřeba udělat (podle priorit):

1. vystěhovat všechny stoly, lavice, židle, skříně, postele i matrace a uložit přehledně do podkroví – všichni přítomní
  2. demontovat vestavěné rohové skříně, přechodové lišty a schody do podkroví – Zub, Tom, Pípa, Rex
  3. šetrně demontovat podlahu (desky půjdou využít například na stanové podsady, na přístřešek v Dinoticách, …..) včetně trámků a vyrovnání – Zub, Tom, Pípa, Rex, Hanýsek, Dan, Martin
  4. opravit kliky a kování na dveřích, které byly poškozeny během prázdnin – Hanýsek
  5. opravit postele – připevnit chybějící lamely a připěvnit lišty na kraje žebroví postelí (aby šly skládat na sebe) – Tom
  6. vysekat část dlažby v kuchyni + drážku do betonu pro položení trubky (průchodky) mezi kotlem a hlavní místností – Pípa
  7. opravit elektrické vedení na dívčích sociálkách (chvíli svítí, chvíli ne – vypadá to na chybu mezi dvěma elektrickým „krabicama“) – Martin
  8. důkladný úklid dlážděných místností (sociálky, kuchyně, chodba, vstup)
  9. úklid v kůlny a jejího okolí
  10. přitlučení odstávajících desek ve štítu kůlny, spravení podlahy (podložení, přitlučení desek, …) na vstupu do kůlny – Martin
  11. přerovnání podsad v přístřešku za kůlnou
  12. vyžnutí staré trávy mezi keři a stromy + zatlučení signálních kůlů ke každému malému stromku a keříku (aby nebyly pošlapány a pošečeny) – Jaxík
  13. připevněnní informačních cedulí, které přes prázdniny zmizly (parkování, zákaz kouření, ….)
  14. správně přišroubovat jedno břevno plotu (třetí od brány)
  15. přitlouct šindel na přístřešek pro popelnice
  16. vyčistit zpěvněné plochy se zámkovou dlažbou (před srubem, chodník a parkoviště) od trsů trav
  17. opravit prohnutou vstupní bránu do DBCB

Moc prosím, šiř tuto prosbu mezi všechny o kterých si myslíš, že by mohli pomoc. Z důvěrných zdrojů dorazila informace, že příjde pomáhat i nedávno narozená (Klíštětina a Jirkova) Terezka, která bude předžvýkávat zemáky :-)

pomoc DBCB

Prosím, kdo počítá s tím, že by přišel pomoc, dejte mi co nejdříve zprávu na drabek(zavinac)lachim.cz – aby bylo možno zajistit dostatek nářadí, materiál na opravy, úklidové prostředky, jídlo i pití.