25.4.2019 – Okresní sněm OS v Hrachovci

(Dazul) Na Okresní sněm do Hrachovca byli pozváni zástupci všech OS klubů vsetínského okresu. Řídil jej Luboš Melichařík – Bam v jejich útulné klubovně u místního kulturáku.

Přiznám se, že nemám dobrý přehled o fungujících partách oldskautů v regionu a nerozšířil jsem si jej ani po dnešku, protože sedm účastníků reprezentovalo jen dvě skautské střediska – Valmez a Vsetín. Přičemž za vsetínské středisko jsem byl jediný : -) Ale podal jsem velmi stručnou zprávu o proběhlých akcích a dalších aktivitách za všechny tři oldskautské party našeho střediska – Tůlavé papuče, Ještěrky i Oldskauty.cz .

Abych trochu zpropagoval to, co v Kateřinicách děláme, vzal jsem s sebou nějaké ŠESTÁKY a fotoknihy, které si mohli valmezští a hrachovečtí prohlédnout. Rozhodně se nemáme za co stydět. Na Bamovu žádost jsem tam nechal pár kousků nesvázaných ŠESTÁKŮ. Za odměnu jsem dostal historický balíček jejich časopisu ČETINA.

V rámci neformálního povídání jsem ostatní party pozval na akce, které pořádáme my – raftování na Bystřičce, plachtění na Slezské Hartě, … – viz ZVADLA >>>

Činnost ostatních oldskautů se podobá té naší  – někdo pracuje aktivněji v oddíle podobně jako Kikina s Hankou, jiný holduje skautskému sběratelství, další vykonává nějakou činovnickou funkci na okrese či kraji. Několikrát ročně se všichni potkají na nějaké akci a častěji v menších skupinkách při aktivitách které je společně baví.

Jsem rád, že jsem se dnes potkal s podobně postiženými lidmi pro které není skauting prázdné slovo i v dospělém věku a kteří se snaží dle svých možností a přesvědčení pořád udržovat „dobrou značku“.