24.9.2016 – Velká podzimní pomoc DBCB

(Dazul) Tradiční podzimní POMOC DBCB byla připravována ještě pečlivěji a větším týmem než předchozí brigády. Předávám totiž správcování Dětského bezbariérového centra Březiny Denymu a Ditě, kteří se samozřejmě také zapojili.

DBCB_podlaha_2016Před sedmou ranní nakládám Toma s křoviňákem, motorovou pilou, kotoučovou pilou, basou nářadí a spoustou dalších věcí potřebných pro dnešní akci.

V DBCB už je čilo –  ŠESTKA totiž měla promítání s přespáním v klubovně. Dneska začneme určitě včas : -) Koneckonců stěhování věcí z pokroví do herny v přízemí už probíhá. Postele, matrace, stoly, skříňky, … to vše by při rekonstrukci podlahy zavazelo. Současně probíhá společná snídaně nocležníků i některých příchozích. Deny naráží velkou bečku kofoly a malou piva (úlitba a poděkování pro pivomilné dospěláky, kteří dnes příjdou pomoc).

dsc_0417

Schází se postupně všichni, kteří jsou ochotni dnes při společném díle pomoc. Jak už to bývá, není nás tolilk, abychom zvládali udělat všechnu potřebnou práci mimo stěžejní demontáže stávající podlahy, ale o to větší tu vládne ruch.

Snažím se občas něco vyfotit a zaznamenat na video, aby bylo dnešní dění zachyceno pro oddílovou historii. Ale protože je dnes potřeba hlavně pracovat, nedaří se mi to jak by si to historie zasluhovala : -)

dsc_0457

Podlahu se podařilo demontovat ve velmi dobrém čase, u části desek se vytahaly hřebíky, kůlna se pročistila a uklidila, půda ve spálni byla upravena podle půdy nad klubovnou a připravena na osvětlení, vytřídily se věci na vyhození, opravil se a technicky vylepšil přístřešek na popelnice, podařilo se udělat kóje na uskládání dřeva, důkladně se všude vycídilo, byly vyměněny sprchové baterie i barerie na kuchyňském dřezu, posekla se sekačkou louka a křoviňáky tráva mezi stromkama, převezly se a uložily desky z demontované podlahy k oddílovému srubu do Dinotic.

Taky se snědl skvělý guláš, který uvařil Tomův taťka Rosťa a úžasná kyselica, kterou ukuchtila Irča. Nedopila se celá bečka kofoly a piva.

Dost naplánovaných prací se díky pozdním příchodům a předčasným odchodům nestihlo zcela dokončit. To bychom měli ale v rámci družinovek i individuální práci vyhlášených pracantů během dvou týdnů dokončit.

A po zaschnutí nalakované podlahy, nejpozději 14.října 2016 nás čeká velké stěhování nábytku a postelí zpět do podkroví. V sobotu 15.10.2016 už mají DBCB pronajaté svatebčané …

dsc_0549

Veliký dík: Tomovi, Zdendášovi, Denymu, Fantovi, Ditě, Tomášovi G., Máji, Rexovi, Lile, Karlovi, xx, xx, xx, Peťkovi, Šáši, Slonovi, Danovi – Hatatitlovi,  Natálce, Zubovi, Danovi, Gejitce, Honzovi B., Tomášovi, Romanovi G., Káji, Coudymu, Jaxovi, Pazičovi, Janě H.a Lence. Někteří pomáhali celých 13 hodin, jiní třeba jen dvě hodiny, ale pomoc všech byla potřebná. Právě v nezištné pomoci výše uvedených pracantů je úžasný potenciál Dětského bezbariérového centra Březiny. To že se dnes v DBCB protáhlo 31 „brigádníků“ je na vykonané práci poznat.

spravci

Mrkni se na téměř osmiminutové nesestříhané video z této akce: