22.12.2014 – Vánoční vzpomínání

(Dazul)  Už několik let po sobě jsou VÁNOČNÍ VZPOMÍNÁNÍ organizována dívčí sekcí našeho oldskautského klubu. Po Klíštěti organizaci převzala Kikina. První co změnila byl termín – z tradičního 23.prosince, kdy se konají už 19 roků oddílové vánoce  ŠESTKY („vzpomínání“ na ně plynule navazovalo) posunula termín o den dopředu – na 22.prosince. Zatímco loni jsem si (podle účasti) nemyslel, že to bylo až tak správně, letos (podle účasti) už připouštím, že to až tak špatně není :-)vanicni_vzpominani_2014

Že se na setkání  se „starou gardou“ i „mladými bobry“ těším úplně moc, je o mně známo. Letošek nebyl výjimkou. I když jsem měl standardní pracovní den, naplánoval jsem si, že skončím trošku dřív, abych to stíhal aspoň na 17:30 v klubovně. Podařilo se.

Krbovna už hučela takovou tou správnou atmosférou – na stoly se přinášely poslední taléřky s vánočním cukrovím, z hrnce stoupala pára ze svařeného vína a čaje, dospěláci spíš postávali než seděli a sdělovali si co nového se za tu dobu, kdy se neviděli, událo – a děcka, ty se spíš plazily a válely po zemi, kvičely, pištěly a spontánně se smály.

Vytáhl jsem z tašky čtyři svazky starých oddílových časopisů, jednu kroniku i čtyři fotoknihy (letos jsem zase nestihl připravit tu z roku 2001). Nenesl jsem je zbytečně – téměř každý si je s nostalgií prolistoval :-)

Je příjemné, že se nás každým rokem na VZPOMÍNÁNÍ schází víc a víc. Přichází i manželové a manželky, kteří snad po takovýchto setkáních začínají víc vnímat a chápat, co léta strávená v ŠESTCE pro jeho manželku či manžela asi znamenají, že se vše skutečně a niterně prožité nedá vyjádřit slovy a že tahle parta je pořád otevřená a dokáže absorbovat každou spřízněnou duši.

Kolik se nás na letošním VÁNOČNÍM VZPOMÍNÁNÍ protáhlo, to opravdu nevím, ale vzhledem k tomu, že se nás loučilo před jednou hodinou ranní  (už bez dětí a jednoho z partnerů) 13 – jako bobříků, odhaduju, že nás letos kolem třiceti bylo. A bylo to krásné.

Nejhezčí tečka byla ale nakonec – půlhodinku po našem rozloučení se Dance a Mirisovi narodila Kristýnka! Miris s Dankou mají tudíž neúčast na letošním VÁNOČNÍM VZPOMÍNÁNÍ omluvenou :-)