14.5.2024 – Setkání zastupitelstva obce se zástupci spolků

(Dazul) Ke spolkové činnosti (a ano, i oldskauti.cz jsou de jure spolkem) patří i ty méně populární aktivity, které v drtivé většině připadnou (tak nějak samo sebou) na „šéfa“, protože se jich nikdo jiný nehodlá ujmout : -) Ale v naší dědině nepatří komunikace s obecním zastupitelstvem mezi nepříjemné činnosti, protože už od doby vzniku ŠESTKY, před 27 lety, jsem vnímal vůči nám ze strany obce, bez výjimky, jen samé vstřícné kroky, ať bylo složení zastupitelstva jakékoliv a v čele stál kterýkoliv starosta.

V rámci objektivního zachycení dění kolem nás, tedy nemůže v naší kronice chybět alespoň jedna zmínka o tom jak může taková „úřednická“ aktivita probíhat. Takže proto tyhle řádky : -)

Milí kolegové, přátelé
V návaznosti na email z 15.4.2024 Vás tímto zvu na setkání zastupitelstva obce se zástupci našich spolků a aktivních občanů, které se bude konat v úterý 14.5.2024 od 15:30 hod v přísálí kulturního (popř. v sále KD). Na tomto setkání bychom rádi probrali Vaše plány, potřeby a Vaše aktivity. Dále bychom prodiskutovali Vaše žádosti o podporu.
Po tomto setkání se bude konat od 18:00 hod zasedání zastupitelstva obce, kde bychom podporu jednotlivých žádostí projednali. Oficiální pozvánka na zasedání zastupitelstva je přiložena přílohou.
Prosím o zaslání potvrzení účasti!
Ing. Vojtěch Zubíček, Ph.D.
starosta obce Kateřinice

Protože jsem za 6.OS podával žádost o dar (20 000 Kč), kterou mají možnost podat všechny spolky v Kateřinicách, byla moje účast na dnešní akci přinejmenším slušností. Bude-li nám dar zastupitelstvem schválen, využijeme jej na dofinancování tisku 4. dílu naší KRONIKY (z loňska máme za její tisk několikatisícový dluh u našeho vsetínského skautského střediska) a spolufinancování nákupu nového raftu (cca 42 000 Kč). Staré rafty jsme pořizovali před 19 lety a už dosluhují.

Žádost o dar si podalo 18 spolků a zástupci většiny z nich tu byli přítomni. Tak jako si podaly svoji žádost obě Myslivecké sdružení v Kateřinicách, podal si svoji žádost 6.K i 6.OS.

Ze ŠESTKY jsme zde seděli tři (Irča, Verik a já – Raďoch dorazí asi až na samotné jednání zatupitelstva). Irča tu ale byla v roli šéfové kulturní komise obce, takže ta do presentace 6.K ani 6.OS nijak nezasahovala.

Když došla řada na skauty, měla přede mnou řeč Verik, která zde zastoupila vůdce ŠESTKY Pepu. Myslím si, že řekla všechny nejdůležitější věci, které bylo vhodné zmínit (včetně sobotního úspěchu našich světlušek na okresním závodě a jejich postup do kraje). Mluvila spatra a fakt k tomu nepoužila žádný tahák. Její ústní maturitní zkouška za týden nemůže dopadnout špatně : -)

Protože já už mám maturitu drahně let za sebou, musel jsem list s poznámkami použít, abych na něco důležitého nezapomněl (jak dlouho na dědině působíme, kolik registrovaných členů máme, jaký je rozdíl mezi 6.K a 6.OS, že se do toho nesnažíme mladším kecat, co děláme mimo svou skautskou činnost, jak hodláme dar obce využít, …). Velmi stručnou presentaci naší činnosti jsem zakončil puštěním cca tříminutového videa – upoutávky na film k 25. výročí ŠESTKY.

Podle spontálního potlesku, nezůstala naše presentace bez povšimnutí : -)

Před osmou večer se vrátila Irča ze zastupitelstva a prozradila mi, že žádosti o dary byly schváleny všem spolkům v plné výši – tedy nekrácené, pokud byly do 20 000 Kč. Vstřícný postoj kateřinického zastupitelstva vůči spolkové činnosti tedy pokračuje. Ne všude to je samozřejmostí. Je proto skvělé presentovat našimi aktivitami zrovna obec Kateřinice : -)