Zvadlo: Přijď pomoc opravovat DBCB – 11.října 2014

ŠESTKA pomáhá při údržbě Dětského bezbariérového centra Březiny minimálně tím, že 4x ročně pořádá VELKÝ ÚKLID. Ten poslední (3. v letošním roce) proběhl v pondělí 1.září 2014.

Bohužel, ani při velkém úklidu se zpravidla nestihne opravit vše, co je potřebné, takže se řeší pouze ty největší „hořáky“. Zůstává ale spousta drobných i obtížnějších oprav, které se neustále přesouvají, pokud se mi je nepodaří samostatně vyřešit nebo k tomu ukecat někoho jiného.

Proto vyhlašuji na sobotu 11.října 2014POMOC PRO DBCB“ a prosím rovery, oldskauty, rodiče, bývalé členy oddílu i příznivce našeho společenství, aby věnovali svůj jeden den DBCB a této akce se aktivně zúčastnili :-)

brigada DBCB

Níže rozepisuju detalněji jaké práce bude potřeba zvládnout, nástin toho, co bude na danou práci pořeba zajistit, kolik lidí (minimálně) na ni bude potřeba. Odhad času, který daná práce zabere, berte jen jako velmi přibližný – záleží kolik lidí ji nakonec bude dělat, na jejich nasazení i zkušenostech.

Garantuji, že práce i jídlo bude pro každého, kdo příjde v sobotu na celý den DBCB pomoc.

Možná se může na první pohled zdát, že na většinu prací je potřeba jen chlapy, ale nedej se mýlit. U každé z uvedených prací se uživí i ženské ruce (bude potřeba podávat, přidržovat, přeskládávat, …..).

Prosím, dej mi vědět co nejdříve na můj mail drabek@lachim.cz (nebo mobil 737 249 211), jakou práci se pokusíš  sobotu 11.října 2014 zvládnout.

Průběžně budu k dané práci zájemce dopisovat, aby byl přehled, kolik lidí je ještě potřeba.

Práce ale bude pro každého, kdo dorazí – pokud budou níže vypsané práce „obsazeny“ – prostě se připojí k ostatním, takže místo dvou lidí, bude na práci lidí víc a odvede se kvalitněji i rychleji.

Případné nákupy potřebného materiálu se mnou dopředu konzultujte – leccos už v DBCB je (nebo mám na stavbě) a nebude potřeba to pořizovat.

 • Výroba regálu-polic na uložení věcí skladovaných v kůlně. Bude potřeba vystěhovat půlku kůlny (cca 1 hodinka práce pro 2-3 lidi), svařit kostru …. přes celou zadní stěnu kůlny (3 hodiny), nařezat a připevnit police (2 hodiny), uložit do polic vystěhované věci (2 hodiny). Tak by měly získat své stálé místo třeba pláty na golema atd. Takže minimálně 8 hodin práce. Bude potřeba rozbruška, svářečka, elektrody, vrtačka, šrouby a vruty, lamino nebo desky. (Mimo jiné je potřeba připravit na odvoz do sběru – pokud si to nikdo nevezme – starou pračku,  mikrovlnku, …) Tuto práci provede: Fanta? +   Tom (Mariňák) +  Zdendáš DBCB_oprava
 • Výroba vrat na uzavření přístřešku pod kůlnou, kde jsou uloženy podsady. Zabráníme tak „kradení“ a ničení podsad (a uložených desek) návštěvníky DBCB i ostatními poberty. Bude potřeba zajistit svářečku, elektriody, rozbrušku, vrtačku, panty, šrouby, dlouhý vrták. Práci odhaduji na celý den pro 2 lidi. Tuto práci provede: Dazul + Radek 34
 • Natření střešních okapniček. Očistit kartáčem stávající zbytky barvy a natřt. Špatný přístup – ze země dost vysoko, ze střechy zase nepohodlné! Bude potřeba zajistit ocelový kartáč, ředidlo, barvu, štětce a žebříky nebo malé lešení. V místech, kde je okapnička nad plastovou střechou pergoly, lešení dát nepůjde – nutno provést ze střechy a nebo sundat krytinu pergoly.  Práci odhaduji na celý den pro 2 lidi. Tuto práci provede: (PAJTÁŠ – NEMOC – NEDORAZÍ) + …...???…….. DBCB - opravy - 02
 • Vyčistit stěny srubu od bláta, které tam nanosily kuny.Práci odhaduji na 1,5 hodiny pro 1 člověka. Tuto práci provede: Kikina DBCB - opravy - 03
 • Zadělat mezery, kterými se kuny na zimu stahují do podroví srubu. Bude potřeba žebřík, mřížka + sponky nebo pěna v barvě obložení srubu. Mezery vznille sesednutí dřevěného obkladu bude potřeba zastříkat pěnou nebo přidělat hnědou plastovou mřížku (jaká je použita z čení strany strubu) – aby kuny neměly kudy do srubu vniknout. Práci odhaduji na celý den, minimálně  pro 1 člověka. Tuto práci provede: Dan  DBCB - opravy - 04
 • Vyčistit všechny půdy od kuních exkrementů, zkontrolovat baterky (eventuelně je vyměnit) a přehodit plašiče hlodavců, aby na žádné půdě nebyl ten stávající na jehož frekvenci si už kuna zvykla. Tuto práci odhaduju na 3 hodiny pro 1 člověka. Práci provede: …..?….. IMG_20141002_153547

 

 • Spravit zámek a kliku na hlavních dveřích i všech ostatních, které se „viklají“ a jdou nedobře otevírat. Bude potřeba koupit mechaniku + asi i nový fab zámek (+ nadělat nové klíče), kvalitní kování a kliku.  Práci odhaduji na 3 hodiny pro 1 člověka. Tuto práci provede: ……???…….. DBCB_oprava_2
 • Opravení dvou židlí. Bude potřeba vyřešit, že v židlích jsou protočené samořezné utahovací vruty a židle se rozpadávají. Práci odhaduji na 3 hodiny pro 1 člověka. Tuto práci provede: ……???……..
 • Úklidovou místnost totálně přeskládat, nechat tam jen nezbytně nutné úklidové prostředky, které nudou mít své přesné místo. Pohrát si s detaily – háčky na zavěšení smetáků, sjednotit závěsné oka, agresivní úklidové prostředky (krtky na odpady) uložit co nejvýše, …. Vše nafotit – jako podklad k návodu pro úklid „úklidové“ místnosti. Práci odhaduji na 2 hodiny pro 1 člověka. Tuto práci provede: Michaela Jakubíková DBCB_oprava_4
 • Zlikvidovat zbytek hromádky kamenů za srubem – naskládat je za kamenou zidku. K tomu bude potřeba akorát rukavice. Práci odhaduju pro 3 osoby na 2 hodiny intenzivní práce. Tuto práci provede: Fialka + Kikina + ….?….. kamena zidka
 • Očištění venkovních parapetů a jejich kvalitní natření. Nutno nejprve ocelovým kartáčem očistit starou barvu na paratech a pak vše natřít. Bude potřeba ocelový kartáč, barva, ředidlo, štětce. Odhaduji, že se buzde jednat o práci pro 2 lidi na celý den.Tuto práci provede:  (PAJTÁŠ – NEMOC – NEDORAZÍ) +   ……???……..DBCB - opravy - 01

 

 

 

 

 • Zalepení spojů rýny v místě, kde protéká voda mimo svod. Bude potřeba koupit asfaltový tmel na na utěsněnění mezery. Tuto práci odhaduji na 1 hodinu pro 1 osobu. Provede ji: (Ferda – NEDORAZÍ) …. ????…. IMG_20141001_160108

 

 • Oprava přístřešku na popelnice – hlavně střechy (šindele na otvíracím hřebenu) a zajišťovacích vzpěr při otvírání přístřešku. Bude potřeba hřebíky papířáky, asi 2 šindely (obojí by mělo by být v kolni) a panty a samořezné šoubky. Práci odhaduju na 3 hodiny pro 1 člověka. Tuto práci provede: (Ferda – NEDORAZÍ) …. ????…. IMG_20141005_092117 IMG_20141005_092147

 

 

 • Bude dobré, pokud by se jedna osoba postarala  o jedno teplé jídlo pro všechny přítomné, uvařila kávu a čaj …. Pokud se nebude starat o jídlo, může pomoc komukoliv, kdo to bude aktuálně potřebovat. Tuto práci provede: Michaela Jakubíková DBCB_oprava_3

One Comment

on “Zvadlo: Přijď pomoc opravovat DBCB – 11.října 2014
One Comment on “Zvadlo: Přijď pomoc opravovat DBCB – 11.října 2014
 1. čau, klidně mě připiš k té kůlně a ještě můžeš i k těm vratům, mám něco zařídit ? Např desky na ty vrata ? a měl bych asi připomínku k tomu zatěsnění mezer proti kunám, dal bych tam osobně desku která by se natřela a bylo by to mnohem praktičtější, kuna to neprohryže, dej vědět když bys to tak chtěl dělat musel bych nechat ohoblovat desky :) to je asi vše :) Tom

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *