Vzniká malonákladová publikace – KRONIKA OLDSKAUTŮ.CZ

(Dazul) Na VÁNOČNÍM VZPOMÍNÁNÍ byla k vidění (a k dispozici pro listování a pročtení) ukázka z připravované „knihy“ (odhaduji na 1000 stran) KRONIKA OLDSKAUTŮ.CZ (pracovní název). Samotná ukázka zahrnovala pouze rok 2006 a měla 106 číslovaných stran.

Drtivou většinu toho, co bude v této tištěné verzi KRONIKY OLDSKAUTI.CZ, najdeš i na www.OLDSKAUTI.cz. Tedy alespoň v době plánovaného vydání této „knihy“ (snad se to stihne do konce roku 2021) tomu zřejmě bude. Ale není příliš jisté, že tomu tak bude třeba za dalších 10 či 20 let. Proto nepovažuju ty energii i finance potřebné na vytištění minimálního počtu knih, za zbytečné. Papír má šanci přežít déle než internet v podobě jak jej známe dnes.

Tahle knížečka bude pro leckoho z nás odrazem nepominutelné části našich životů. Jedním drobným barevným kamínkem té úžasně pestré mozaiky jedinečnosti každého z nás. A tady tam budou zaznamenány chvilky, kdy se naše „mozaiky“ prolínaly. Při čtení si každý z nás jistě vzpomene i na události, které tam zaznamenány být nemohou, které se odehrávaly mimo hledáček fotoaparátu či oka ostatních. Ale i v tom je smysl téhle připravované „KRONIKY“. Jen mne trochu trápí fakt, že budoucí stránky zachytí (bohužel) jen prokazatelně menší část toho, co jsme společně podnikli. Vím co píšu, protože můj archiv digitálních fotografií (cca 250 000 záběrů) je toho důkazem. Ale „zaplaťpánbůh“ aspoň za to. Jsem si tedy vědom, že období, které postihne zamýšlená „KRONIKA“ může být pro leckoho ze zúčastněných klíčové, citlivé, zásadní, standardní, zlomové, bezvýznamné, zajímavé, … Přesto berme tyhle stránky jen jako zachycení rozličných pohledů na okamžiky, kterým jsme byli přítomni. To, co není obsaženo v napsaných slovech, či zachyceno na fotografiích jsou jen naše individuální vzpomínky, které se nám při listování jistě vybaví. Třeba si připomeneme, že zdaleka vše nebylo tak ideální, jak se to v našich roky obroušených vzpomínkách zachovalo. Ale díky i za to. Mnozí z nás jistě přejí svým dětem či vnukům, mimo jiné, do života i takovéto zážitky a zkušenosti, které budou letmo zachyceny na připravovaných stranách. Nezpochybnitelně převažují okamžiky dobré : -)

Nepochybuju o tom, že se jednou, až nebudeme v takové fyzické kondici jako při vydání téhle publikace, budeme touto knížkou „chlubit“ před svými prapravnuky : -) A nevylučuju, že se doba změní natolik, že nám naši potomci budou i trošku závidět aktivity, které pro nás byly normální, ale pro ně už ne.

Protože ne každému vyšlo, aby mohl na letošním VÁNOČNÍM VZPOMÍNÁNÍ pobýt, mohou si zájemci ukázku prolistovat (klikni na náhled úvodní strany ukázky). Ti, kteří budou mít o výtisk knihy zájem, dejte mi vědět. Od počtu výtisků se bude vyvíjet i pořizovací cena tisku „KRONIKY“. (Publikace „1000 KM PO POLSKÝCH ŘEKÁCH S PAPUČAMA“ (246 stran, 395 barevných fotografií, lepená vazba, náklad: 10 výtisků) vyšla na 260 Kč).

kronika 2006-2007

PS: Tato ukázka je zde publikována trošilinku i ze zištných důvodů – budu rád, když kdokoliv provede  korekturu textu a pošle PDF s poznámkami, které chyby je vhodné opravit : -)

 

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *