Stručná zpráva o naší činnosti do obecního zpravodaje

(Dazul) Stejně jako ostatní spolky v naší dědině i ŠESTKA každoročně sepisuje velmi stručnou zprávu o své činnosti za daný kalendářní rok. Abychom byli lépe vidět a více seznámili ostatní obyvatele obce se skauty, tak už několik let mimo 6. koedukovaného oddílu sepisuje svoji zprávu i 6. oldskautský klub.

Ta letošní zpráva odcházela s fotografiemi, které jsou vloženy na tuto stranu (je pochopitelné, že si na obci vyberou jen některé z nich) a v níže uvedeném znění (konzultováno s Kikinou a Hanny).

Kateřiničtí OLDSKAUTI.CZ i v roce 2020 úzce spolupracovali se svým mateřským oddílem mladších členů. V Kateřinicích máme dva samostatné, ale úzce kooperující oddíly – skauty (6.koedukovaný oddíl – zahrnující ratibořské i kateřinické světlušky a vlčata, skauty i rovery) a oldskauty (6.oldskautský klub OLDSKAUTI.CZ – sdružující dospělé činovníky).

OLDSKAUTI.CZ do činnosti mladších sami nezasahují, ale rádi na požádání svým mladším sestrám a bratrům poradí a pomohou – jednorázově (různé brigády v DBCB, na oddílovém srubu v Dinoticách či při budování letního tábora) i dlouhodobě (vedení družiny kateřinických vlčat a světlušek, …).

Přes zákazy a omezení skautské činnosti na jaře i podzim letošního roku jsme v naší kronice zaznamenali 20 akcí – od Tříkrálové sbírky, přes jarní tábor ŠESTKY, zimní bivakování na Malé i Velké Fatře,  pomoc s výrobou stanových podsad, letní tábor ŠESTKY, plavbu po polské Watře, plachtění, sjezd rakouské Salzy, vandr Jeseníky, … po tradiční výrobu jehněčích klobás.

Fakt je, že se na stávající dočasné zákazy a omezení skautské činnosti díváme, vzhledem k předchozím třem zákazům skautingu (1940, 1950, 1970), s výrazně většími obavami než dnešní mladá generace. 

Svoji činnost prezentuje 6.OS na www.oldskauti.cz (v naší kronice je zaznamenáno více než 400 akcí), kanálu youtube (publikováno cca 400 videí), instagramu (více než 650 vybraných fotografií), vlastním facebookovém profilu i vývěsce před obecním úřadem. Společně se 6.koedukovaným oddílem vydáváme malonákladový (80 výtisků) oddílový časopis ŠESTÁK – aktuálně vzniká už 158. číslo.

V letošním roce jsme si pro sebe vydali (nákladem 25 kusů) 740 stránkovou KRONIKU OLDSKAUTI.CZ s 1830 barevnými fotografiemi a články zachycujícími dění ve společenství ŠESTKY v letech 2006-2012 prostřednictvím aktivit OLDSKAUTŮ.

Pro všechny, kteří ŠESTKOU za 23 let prošli může být zajímavá VIDEOKRONIKA, která je přístupná z www.oldskauti.cz  – postupně do ní přidáváme dochovaná oddílová videa (první je z 8.5.1997). Z pochopitelných důvodů jsou videa chráněna heslem, ale každý kdo ŠESTKOU prošel a chce zavzpomínat, Dazul mu rád přístupové heslo pošle : -).

OLDSKAUTI.CZ nejsou uzavřenou partou – rádi na svých akcích přivítají všechny, kteří mají „podobnou krevní skupinu“, chtějí dlouhodobě podpořit smysluplnou činnost dětí a udělat i něco pro sebe : -) . 

         

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *