Stopy ŠESTKY v další knize!

(Dazul) Ježíšek mi přinesl dvěstěpadesátistránkovou knihu, která vyšla letos v srpnu. Začíná slovy Růženy Marešové – Palové (1978):

„Dokud je člověk mladý, směřuje z domova, z rodného kraje ven, dál. Chudoba v rodině i v rodném kraji tíží, vzniká touha uniknout tomu tlaku, ale i snaha poznávat svět a osamostatnit se. Pak, s přibývajícím věkem, kdy opadává dychtění po tom, co je jinde, když se rozplynou iluze, že před námi je plno možností, když zásoba energie ukáže své meze – začíná v mysli zpětný pohyb ke kořenům, k rodnému kraji, k dávnému půvabu hor, potůčků, chalup….“

Kniha se jmenuje DVACET LET STAROSTOU a jejím autorem je evangelík, sportovec, folklórista, a dlouholetý liptálský starosta Miroslav Vaculík. Liptál byl Vesnicí roku 2006 (Kateřinice až o osm let později :-) ).

dsc_0328

Ne každý je vášnivým čtenářem vzpomínek na které si může šáhnout, ale pro nás, kateřinické skauty je kniha zajímavá i tím, že se na těch 258 stran vloudily i dvě barevné fotogafie na kterých je naše ŠESTKA : -) dsc_0331

Potěší, že ze tří (?) fotek vztahujících se ke Kateřinicám nebo jeho občanům, dvě zachytily i ŠESTKU : -)dsc_0332

 

 

DVACET LET STAROSTOU je jakýmsi kompilátem kroniky obce, sbírky osobních zážitků a vzpomínek podaných s láskou i nadsázkou, ale hlavně – zajímavého čtení. Kniha je psána jazykem nekomplikovaným a prostým, zcela určitě nedosahujících vysokých uměleckých kvalit. Ale je to jazyk velmi srozumitelný, jasný – kde ano znamená ano a ne znamená skutečně ne. Což u člověka, který se chtě nechtě pohyboval tolik let v (byť lokální) politice, není vždy pravidlem. 

Nebudu vytahovat a citovat zajímavosti z této knihy – kdo má zájem určitě mu ji rád půjčím. Kniha je určitě dostupná i v knihovnách našeho okresu (nejen obec Kateřinice přispěla na její vydání) a dá se pořídit i na www.ozvenyzivota.cz .

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *