17.11.2018 – MLADÁ VÍNA

(Dazul) Mladá vína je akce natolik tradiční a příjemná, že i po té, co jsme ji loni zkusmo přesunuli ze Vsetína na Kateřinické paseky, přilákala hromadu dobrých lidí. Letos jsme MLADÁ VÍNA pořádali opět na pasekách a mimo 13 dětí (ty pochopitekně víno neochutnávaly) dorazilo i 18 dospěláků.

Podle láhví jsme si vychutnali 15 vzorků mladých vín a když došly, pokračovali jsme loňským sudovým tramínem červeným.

Venku byl hezký mrazík a na solidní promrznutí stačilo málo, jenomže my jsme si posedávali v teplíčku a když Irča později zatopila v krbu, museli jsme několikrát pořádně větrat, abychom udrželi příjemnou teplotu.  

Na to, že se tu dnes pohybovalo třináct děcek, probíhalo vše bez jakýchkoliv problémů. Občas jsem jen zareagoval malou postavičku probíhající  z jednoho konce domu na druhý. Většina her se odehrávala v pokojíku.

Pro děti Irča nachytala čokoládovou fontánu. Horká čokoláda tekla proudem dokud nedošla. Chumel děcek kolem fontány potvrzoval, že tohle byla trefa do černého : -) 

Čas nám velmi příjemně ubíhal, jedna historka následovala druhou, probralo se vše co se při takových setkáních probrat dá.

Ještě před půlnocí vyrazili do tmy sousedé z blízkých samot, takže ochutnávka pokračovala do cca třetí hodiny ranní v osazenstvu těch, kteří u nás přespávali.

Ráno byly nedřív vzhůru děti. Já se přinutil vstát až ke společné snídani v prosluněném nedělním ránu. Stejně jsem měl pocit spánkového deficitu.

A prokazatelně jsem nebyl sám. Třeba náš kocůr Mio také dospával.

Ale když jsem na Pajtášovo přání fotil vychutnané láhve, probudil se v něm znalec a seskočil ze svého pelechu, aby analyzoval buket každého vzorku : -)

A ještě dvě komentované momentky od Pajtáša:

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *