1.místo v celorepublikovém kole!

(Dazul) Šlapu si to na horském kole nahoru na hřeben. Moc mi to nejde, před chvílí jsem se vrátil po celodenní práci na stavbě. Dnes jsem své snažení zakončil převážení 120 kg šutrů, což v jedné osobě není až taková sranda.

Zvoní mi mobil – 16:50 –  volá maminka. „Máme to doma! Poslůchaj – právě mluví starosta …“ Z mobilu slyším Vojtu jak děkuje a přeje všem přítomným „vesnicím“, aby uměli společně máknout i se společně pobavit …“

Pochopil jsem to: Naša dědinaKateřinice – je první v soutěži VESNICE ROKU 2014! Takže jsme to opravdu dokázali!

Na to, že jsem na krátkém presentačním videu o Kateřinicách strávil skoro 130 hodin, nepropadám euforii. Samozřejmě, že mne vítězství těší, ale nezastavuju a šlapu dál. Na hřeben to je stoupání typu „sviňa kopec“. Než dám mobil zpátky do kapsičky na kole, čtu ještě SMS, která mi během zprostředkovaného přímého „telefonického přenosu“ dorazila. Je od Fialky, která se na vyhlášení do Luhačovic vypravila specielním autobusem spolu s ostatníma. Zpráva dorazila 16:51: „Sme prvni“.

Uvědomuji si, že zpráva o 1.místě v soutěži VESNICE ROKU 2014 mne zastihuje v místech, kde jsem točil první záběry pro video o naší dědině! Je v tom hezká symbolika. Až budu mít čas, zkusím si zjistit, zda to nemůže něco znamenat :-) :-) :-)

Nerad bych, aby to znělo pyšně, ale přiznám se, že by pro mne bylo zklamáním, kdybychom v tomhle „zápolení“ neskončili do 3.místa (z cca 300 soutěžících vesnic). 1.místo je samozřejmě nejlepší a tak se zklamání nejenže nekoná, ale dostavuje se pocit, že ta vydaná energie byla směřována správným směrem.

Z průběhu presentace vesnice a kateřinických skautů před celostátní hodnotitelskou komisí >>>

Příprava Dětského bezbariérového centra Březiny na celostátní kolo Vesnice roku 2014 >>>

Jak jsme připravovali videofilm a pirátské vysílání ČR1  >>>

Než u hájenky zabočím ke Chladné, potkávám Mirisa, který přibržďuje svůj vůz značky subaru, stahuje okénko a než mi stačí něco říct, radostně mu sděluji „Jsme první!“ Jeho ne příliš chápavý pohled mi dává poznat, že to ještě neví. „Kateřinice jsou první! První dědina roku 2014!“ Už to pochopil. „Fakt? Tak to je bomba!“ Hned mu radím, že už může do svého portfolia grafika uvádět informaci, že připravoval kompletní grafickou presentaci „Obce roku 2014“ :-)

Cestou z hřebene se mi jede vesele. Za zatáčkou u Malovaných vidím hlouček sousedů s flaškou slivovice a za jízdy k nim vesele prohodím  „Co, už slavíte?“ Za mou se ozývá radostné „Slavíme!“ I dobré zprávy se nesou rychle :-)

Dopisováno 21.9.2014: Na setkání do kulturáku jdeme s Irčou za doprovodu ohňostroje. Po cestě skoro nikoho nepotkáváme a zdá se mi, že je dědina paradoxně nějak prázdná, ale když jsme na dohled obecního úřadu, vidím, že dav který tam stojí je dostatečně velký na to, aby tenhle paradox rozumně vysvětlil.IMG_20140921_001829Více asi netřeba psát – video ze spontálního večera zřejmě řekne víc :-)

 

 

Zpravodajové ČT jsou fakt nejrychlejší. Ještě než dojely autobusy z Luhačovic, kde vyhlášení proběhlo, už byly Kateřinice v hlavních zprávách České televize – včetně živého vstupu z Kateřinic >>>

A takto se v neděli 21.9.2014 natáčela reportáž pro TV NOVA, která běžela v hlavním zpravodajství – TELEVIZNÍCH NOVINÁCH:

 

Sestříhaná reportáž je v archivu TV NOVA – stopáž od 36:30 do 38:08. „Amatérské záběry“ použité v reportáži jsou staženy z našeho webu :-)Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *